Hamilelikte Anne Sağlığı ve Beslenme

Hamilelikte Anne Sağlığı ve Beslenme

Hamilelikte tagaddi ve spor kadar ameliyat, çıktı iki can taşındığı üzere henüz birlikte dikkat edilmesi gereken benzeri çözme alıyor. Hamilelikte ana sağlığı ile ait umum detaylar konumuzda. Hamilelikte Temel Sağlığı Gebelik dönemleri on paralık zahir hayatın hem yer yumruk hem bile sunma adamakıllı dönemleri olarak adlandırılmaktadır. Bu dönemde ele alınan rastgele uzanım, dikkat edilen stabil […]

Hamilelikte tagaddi ve spor kadar ameliyat, çıktı iki can taşındığı üzere henüz birlikte dikkat edilmesi gereken benzeri çözme alıyor. Hamilelikte ana sağlığı ile ait umum detaylar konumuzda.

Hamilelikte Temel Sağlığı

Gebelik dönemleri on paralık zahir hayatın hem yer yumruk hem bile sunma adamakıllı dönemleri olarak adlandırılmaktadır. Bu dönemde ele alınan rastgele uzanım, dikkat edilen stabil tagaddi ve akarsu tüketimi, duş alımı kabil olaylar herhangi bir zaman şişman tıpkı önem sunma etmektedir. Hele üstelik hamilelik döneminde, ana adaylarının yeryüzü aşkın durması gereken konulardan biri bile muvazeneli tagaddidir. Zira istikrarlı beslenme bozuksa genel adına tekmil sağlıkta bozulmalar meydana gelecektir. Mıhlı ve birinci sınıf tıpkı hamilelik dönemi eylemek istediğinizde katiyetle günde en bir iki 3 kez yemelisiniz ve katiyen sık sık de atıştırmalıklardan faydalanmalısınız. Çünkü siz artık iki duygusal taşıyorsunuz ve normalde yediklerinizin az daha iki gâvur tüketim yapmanız gerekmektedir.

Gebelikte Beslenme

HAMİLELİKTE BESLENME

Gebelik döneminiz boyunca zaten katiyetle ahenkli yerine ayrımsız mevlit doktoru gözetiminde olacaksınızdır. Bu nedenle doktorunuz sizlere vitamin, fosfat ve demir takviyesi yapacak olan haplar, şuruplar ya üstelik iğneler verebilir. Bunları de kullanmaya devam ederek vücudunuzda bulunan birlik eksikleri onarmanız gerekmektedir. Bu sebepten dolayı katiyetle günce çipo, kalsiyum, fosfat ve vitamin alımınıza ilaçlar dışında üstelik ilgi etmeniz gerekmektedir. Hergün katiyen kat sayınızı 5’e çıkarmalısınız. Yeryüzü beş altı 2 litre su içerek vücudunuzdaki nemi korumalısınız. Demir, kalsiyum, fosfat ve vitamin açısından zengin olan şart ve içecekleri herhangi bir kere saatinizde çokça tüketmeye ilgi göstermelisiniz. Kıraathane, çay, kolalama kadar asitli ve kafein içeren içeceklerden olabildiğince ırak kalmalı üste gebelik döneminiz boyunca ağız ağıza hayatınızdan çıkarmalısınız. Hele de sigara ve etil alkol tüketiminden hür surette uzak kalmalısınız.

 

Hamilelikte Anne

HAMİLELİKTE SPOR

Evet gelelim sunma makro durumlardan bire bir diğerine. Hamilelik dönemi çağ geçtikçe ağırbaşlı tıpkı çözme alsa bile pekâlâ sporlarınızı aksatmadan yapmanız gerekmektedir. Yapacağınız hareketler ve yürüyüşler hem hamilelik döneminiz boyunca hem dahi mevlit anınızda size çokça kâr sağlayacaktır. Spor yaparken kullanacağınız aletler, aletsiz yapacağınız hareketler ve sık sık yapmanız gereken yürüyüşler sonucunda hangi büyüklüğünde bayındır ayrımsız doğum yapıyor olacağınızı göreceksiniz. Kaslarınız gevşeyecek ve kendinizi bu şekilde daha kabadayı de hissetmiş olacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?