Peeling Hakkında Her Şey

Peeling Hakkında Her Şey

Peeling ölü hücrelerin temizlenmesi işlemidir.Ciltteki büzüşük ve lekeleri elde etmek amacıyla haddinden fazla değişik yöntemler olsa bile genişlik çok tercih edilen yöntem peeling uygulamasıdır. Peeling, cildin temizlenmesine ve yeni derinin ortaya çıkmasına havari adına cildin bembeyaz görünüme kavuşmasını sağlayıcı aynı uygulamadır.Cildinize uygulayacağınız peeling yardımıyla gücük sürede ışıldak cilde erbap olabilirsiniz. Peeling uygulamasının cilde faydaları .Cildin […]

Peeling ölü hücrelerin temizlenmesi işlemidir.Ciltteki büzüşük ve lekeleri elde etmek amacıyla haddinden fazla değişik yöntemler olsa bile genişlik çok tercih edilen yöntem peeling uygulamasıdır.

Peeling, cildin temizlenmesine ve yeni derinin ortaya çıkmasına havari adına cildin bembeyaz görünüme kavuşmasını sağlayıcı aynı uygulamadır.Cildinize uygulayacağınız peeling yardımıyla gücük sürede ışıldak cilde erbap olabilirsiniz.

Peeling uygulamasının cilde faydaları

.Cildin üst katmanındaki kalıntı tabakayı temizler.

. Peeling sonrası hücreler yenilenir

.Daha zinde tıpkısı görünüme cemaat olunmasını sağlar.

. Ciltteki boyut farklılıklarını bulunmayan mesabe.

 

Peeling uygulaması ile ciltteki geberik deri ortadan kaybolduğu için ten sorunları üstelik ortadan kalkmaktadır. Çünkü çoğu deri sorununun nedeni bu ölü hücrelerdir. Peeling işlemi aut etkenler dolayısıyla cilt altında artan aktif derinin ortaya çıkmasını sağlayan benzeri uygulamadır ve oldukça de tercih edilen aynı yöntemdir.

Peeling ne sorunların çözümünde faydalıdır?

.Kırışıklıkların giderilmesi

.Lekelerin giderilmesi

.Yaşlı görünümün giderilmesi

. Sivilce izlerini giderilmesi

.Çiller

.Gebelik sonrası oluşan lekeler

.Belirli gözyaşı sonrası oluşan lekelenmeler

 

Peeling çeşitleri nelerdir?

.Günübirlik peeling

.Orta derinlikte peeling

.Derin peeling kalkmak amacıyla üç cins peeling yöntemi vardır.

Gayrimuntazam peeling genelde hafif kırışıkların giderilmesi üzere yeğleme edilen bire bir yöntemdir.

Orta kademeli peeling ise, rastgele peelinge göre çokça henüz dip büzüşük ve lekeler amacıyla uygulanan bir yöntemdir.

Derin peeling üstelik, derin kırışıklıklar, şiddetli izleri, güneşten beis gören bölgeler üzere uygulanmaktadır.

 

Peelingin faydaları

.Siyah yasakçı oluşumunu engeller

.Ölü hücreler ortadan kalkar.

.Gözenekler açılır

.Cilt, ihtiyacı olan neme kavuşur.

.Sivilce izleri ortadan kaybolur

.Cilt farkı sorunu ortadan kalkar.

.Yaşlanma belirtileri hafifler.

peeling

Peeling bire bir nevi soyma işlemi olduğu için cildin dış etkenlerden korunması önemlidir. Bu nedenle iş sonrası peeling muteber nahiye güneşten zarar görebilir ve lekeler artabilir. Bu nedenle işlemin genelde güz ve şita aylarında yapılması önerilmektedir. Zira cildin güneşten korunması önemli tıpkı detaydır. Ciltteki büzüşük ve lekeleri kaldırmak amacıyla haddinden fazla değişik yöntemler olsa dahi bildirme çok tercih edilen yöntem peeling uygulamasıdır. Bu yöntemin tercih edilme sebebi ise dış etkenlerden uymazlık gören cildin ameliyatsız şekilde güzelce benzeri görünüme kavuşturulabilmesidir. Etkili, arı sili ayrımsız cilde ehil olmayı bütün gerek ve yan etkisi az daha hiç olmayan peeling, bu nedende çokça yeğleme edilen ayrımsız yüz temizleme işlemidir.

Evde peeling yapımı ve dikkat edilmesi gerekenler

. Peeling işlemi akşam gerçekleştirilmelidir. Çünkü peeling sonrası cildin dinlenmesi gerekmektedir.

.Cilde alerji yapmayan akilane malzemeler tercih edilmelidir.

.Peeling duş sonrası yapılmalıdır. Zira cildin akman olması önemli aynı detaydır.

.Cildinin alıngan olduğunu bilici seçme sevimli tamlık bölgeden önce vücudunun banal ayrımsız alanında alerji testi yapmalıdır. Sınav sırasında ciltte yanma, kızarıklık üzere durumlar var ise uygulama durdurulmalıdır.

.Peeling uygulaması uyumlu aralıklarla yapıldığı taktirde elan verimli serencam alınacağı üzere, ahenkli peeling uygulamasına önem verilmelidir.

.Uygulama sonrası rahatsız edici bire bir format bahis konusu olursa hiç vakit kaybetmeden ve ihmalkâr davranılmadan alanında eksper bire bir doktordan yardım alınmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?